USG

Badanie ultrasonograficzne jest badaniem nieinwazyjnym polegającym na uzyskaniu w czasie rzeczywistym obrazu przekroju badanego obiektu.

Oferujemy naszym pacjentom pełne spektrum badań ultrasonograficznych przy użyciu najnowszej generacji aparatów USG, lidera w produkcji tego typu aparatów firmy General Electric.

Oferujemy

 • Echo serca
 • USG dopplerowskie układu naczyniowego
  Badania wykonywane na echokardiografie nowej generacji, dedykowanemu do kardiologii oraz badań naczyniowych, charakteryzującym się doskonałą jakością obrazu oraz wysoką czułością.
 • USG ginekologiczne
  Badanie usg w ginekologii pozwala na ocenę struktur i narządów w obszarze miednicy mniejszej (macicy, jajowodów i jajników). Może być przeprowadzone przy użyciu głowicy przezbrzusznej /wymaga wówczas wypełnienia pęcherza moczowego/ lub głowicy dopochwowej. Najlepszy czas na badanie to I faza cyklu czyli pierwsze dni po zakończeniu krwawienia miesiączkowego.

  Ultrasonograficzne badanie ginekologiczne powinno być wykonywane nie rzadziej niż raz do roku.
 • USG prenatalne
  Badanie USG w położnictwie pozwala na potwierdzenie ciąży, ocenę wzrostu i rozwoju zarodka i płodu, ocenę prawidłowości jego narządów; daje możliwość rozpoznania ewentualnych wad i anomalii rozwojowych oraz pozwala na ocenę dobrostanu płodu.

  Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) i Fundacji Medycyny Płodu (FMF) badanie USG podczas ciąży powinno być wykonane co najmniej 3-krotnie:
  1. USG I trymestru (11-14 tydzień) tzw. USG genetyczne, które łącznie z badaniem z krwi (białko PAPA beta HCG) stanowi tzw. test zintegrowany pozwalający na ocenę ryzyka urodzenia dziecka z wadą genetyczną
  2. USG II trymestru (18-22 tydzień) tzw. USG połówkowe celem oceny rozwoju płodu
  3. USG III trymestru pomiędzy 32 a 34 tygodniem ciąży
 • USG piersi
  Badanie zalecane u kobiet powyżej 25 roku życia, bądź w przypadku zmian palpacyjnych, wykonywane w I fazie cyklu miesiączkowego, nie rzadziej niż raz do roku.

Gabinet Kardiologiczny

dr n.med. Zbigniew Bociąga
[email protected]

Rejestracja

Online (przez całą dobę) na www.bociaga.com.pl
lub telefonicznie pod numerem

505 159 091

od poniedziałku do środy
od 16:00 do 19:00

Gabinet Ginekologiczny

lek. Paulina Raczyńska - Bociąga
[email protected]

Rejestracja

Online (przez całą dobę) na www.bociaga.com.pl
lub telefonicznie pod numerem

605 852 006

od poniedziałku do piątku
po godzinie 17:00

Gabinet Kardiologiczny

dr n.med. Zbigniew Bociąga

[email protected]

Gabinet Ginekologiczny

lek. Paulina Raczyńska - Bociąga

[email protected]

Oba gabinety znajdują się na al. Wolności 1a, 63-500 Ostrzeszów (budynek Pogotowia Ratunkowego)